Na čo je vhodný a užitočný kolagén ?

Čo je kolagén?

Kolagén je s pomerom viac ako 30 percent najzastúpenejším stavebným proteínom nášho tela.  Je to v podstate spájacie tkanivo pre skoro všetky štruktúry v tele od vlasov cez svaly až po kosti, dokonca aj hlavné orgány, ako je srdce, pečeň či pľúca.

Kolagén je bielkovina tvoriaca základnú stavebnú hmotu spojivových tkanív v organizme. Štruktúra jednotlivých kolagénov sa delí na 28 typov, pričom sú najvýznamnejšie prvé tri. Kolagén typu I zaberá 90 % všetkého kolagénu v organizme, nachádza sa v koži, šľachách, kostiach a väzive. Kolagén typu II sa vyskytuje v bunkovej hmote chrupaviek. Kolagén typu III sa vyskytuje v mäkkých tkanivách, ako sú napr. hladké svaly, nervové vlákna, ale aj krvotvorné tkanivá a epitely.

ESSENS Collagen je vhodný:

na prevenciu glykácie kolagénu (glykácia je prirodzený proces, kedy sa cukor v krvnom obehu viaže na bielkoviny a vytvára škodlivé molekuly, ktoré majú za následok starnutie pleti)

  • na odstránenie už vzniknutých glykovaných komplexov z tela

  • pri pravidelnom užívaní sa koži vracia elasticita a dochádza k mladistvejšiemu vzhľadu

  • pôsobí pozitívne na kvalitu vlasov a nechtov

Na základe informácie o skúsenostiach s používaním kolagénu, KOLAGÉN JE VHODNÝ AJ NA REGENERÁCIU PĽÚC  po ochorení pľúc

 

Odporúčané dávkovanie: 1 balenie gélu (50 g) denne. Dodržujte pitný režim.

Za vývojom i výrobou stojí ESSENS Vedecká rada, tím odborníkov a farmaceutov, ktorí sa vo svojom odbore pohybujú už mnoho rokov. Výživový doplnok bol vyvinutý a je vyrábaný pod farmaceutickým dohľadom v Českej republike, a to za plnenia najprísnejších pravidiel a noriem EÚ. Výroba podlieha certifikácii GMP a HACCP. Gél je bez umelých farbív, lepku a laktózy, veľmi nízky glykemický index umožňuje užívanie výživového doplnku i diabetikom.

Acerola je ker alebo strom, ktorého plody sú najbohatším zdrojom vitamínu C, ktorý je nepostrádateľný pre tvorbu kolagénu v organizme.

L-tryptofán je aminokyselina nevyhnutná pre každú telesnú bunku a podporuje tvorbu kolagénu.

Gélová forma výživového doplnku bola vybraná predovšetkým kvôli maximálnej biologickej dostupnosti v organizme. Dôležitý aspekt tiež zohrala chuť, nakoľko samotný kolagén nie je príliš chutný, ale v spojení s ovocným podielom sa jeho chuť stáva lahodnou.

Praktické balenie s presnou dennou dávku 50 g umožňuje okamžitú spotrebu a vďaka uzatvárateľnému vrchnáku je možné dávku rozdeliť i do dlhšieho časového úseku niekoľkých hodín.

ESSENS má na výber 2 druhy kolagénu: bravčový kolagén a rybací kolagén. Viac informácií podľa záujmu poskytnú tímoví manažéri …

:::: ŽIVÉ VYSIELANIA TU – MENU VYSIELANIA :::

 

 

Objednávky

za maloobchodné ceny

BEZPLATNÁ registrácia

členské ceny

Kontaktujte nás pre informácie, vzdelávanie a poradenstvo 
Vaše údaje sú u nás v bezpečí v súlade so spracúvaním osobných údajov. Zásady spracúvania osobných údajov

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohoto komentára. Zásady spracúvania osobných údajov